18 Čvc

Facebook chat

Za posledních 20 let se internet natolik rozrostl, že se jedná prakticky o nepostradatelnou část našeho všedního života. Možná že stejně raketový růst prožila i nejznámější sociální síť na světě – Facebook. My jsme se dnes rozhodli zaměřit na jednu funkci Facebooku, která, minimálně v ČR, pohřbila prakticky všechny dosud zavedené sociální portály a aplikace- a tou funkcí je chat.

Facebook zničil konkurenci

V průběhu prvního desetiletí 21.století v ČR vládly portály jako Lide.cz, Libimseti.cz, nebo aplikace typu ICQ, Skype apod. Dnes můžete funkce všech jmenovaných dosáhnout lehce pomocí Facebooku. Lví podíl na tom má především funkce chatu, která se navíc rozšířila i do mobilních zařízeních.

Facebook chat na PC

Nejdříve se zaměřme na klasický stolní počítač. Zde asi není potřeba cokoliv vysvětlovat – každý používá chat ze svého Facebookového účtu prakticky bez problému. Najdete ho v pravém horním rohu a mezi funkce (tedy kromě samotného psaní zpráv) patří i odesílání fotografií a obrázků, desítek až stovek různých smajlíků, odesílání souborů a v neposlední řadě i vytváření skupin a videohovorů.

Facebook chat na mobilních zařízeních

Co se týče mobilních zařízení, zde už je s chatem poněkud problém. Poměrně nedávno se totiž Facebook rozhodl chat ze svého klasického FB klienta odstranit a vyhradit pro něj jedinečnou aplikaci, tzv. Messenger, který si uživatel může zdarma stáhnout do jakéhokoliv mobilního zařízení (podporován je Android, Apple i Windows Phone) a chatovat skrze něj. Zde navíc přibyde funkce nahrávání zvukových zpráv, což ocení zejména ti uživatelé, jež nejsou zrovna fanoušky psaní na mobilu.

Klienti pro PC/MAC

Donedávna Facebook také podporoval klienty (Messengery) pro stolní počítače i MAC. Nicméně poslední dobou dochází k jejich hromadnému poklesu podpory a většina aplikací tak přestává fungovat. Pokles podpory ze strany Facebooku je natolik veliký, že nám v současnosti není znám žádný klient, který by ještě plnohodnotně fungoval. Pokud Vy osobně o nějakém víte, podělte se s námi v komentářích!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...