Jak zjistit heslo na Facebook?

.

Asi se to už stalo každému z nás – někam jsme se zaregistrovali, a když jsme se chtěli následně přihlásit, zjistili jsme, že si už nepamatujeme naše heslo. Navíc, v dnešní době, kdy jsou na většina stránek vyžadována speciální bezpečná hesla, složená z x- malých písmen, velkých písmen, číslic a znaků, není úplně snadné si na své heslo vzpomenout. Jelikož jste na stránkách, které se věnují Facebooku, tak si dnes povíme jak heslo jednoduše obnovit.

Jak zjistit zapomenuté heslo na Facebook?

Facebook naštěstí počítá s tím, že spousta jeho uživatelů je zapomnětlivá, čili je možné několika jednoduchými kroky své heslo obnovit. Jako první přejděte na hlavní stránku Facebook.com. V pravém horním rohu, kde byste normálně vyplnili e-mail a heslo, najdete pod chlívečkem pro heslo nápis Zapomněli jste své heslo? -> na ten klikněte.

Jak získat heslo na Facebook?

Identifikace až 4 způsoby

Následně jste vyzváni, abyste se identifikovali. To můžete provést buď uvedením celého jména, e-mailové adresy, telefonního čísla nebo přezdívky. Nejvhodnější je pak zadat e-mailovou adresu, na které jste se registrovali. Potom už máte de facto 2 možnosti. Buď se můžete přihlásit přes svůj účet Google a obnovit své heslo, nebo na zadanou e-mailovou adresu/telefonní číslo bude zaslán odkaz pro obnovení hesla.

Obnovení hesla pomocí emailu, telefonu nebo jména

Jak vygenerovat nové a dostatečně bezpečné heslo?

Pak už jen stačí postupovat podle instrukcí v e-mailu, který Vám do několika minut přijde, a můžete si zvolit nové heslo. Současně bychom také měli upozornit před nebezpečím stejných hesel na několika stránkách a před příliš slabými hesly.

Kupříkladu, pokud někdo získá přístup na Vaši e-mailovou adresu, odkud jste se registrovali na Facebook, může výše popsaným způsobem velice jednoduše získat přístup i na účet Facebooku, jelikož si několika kliknutími může obnovit heslo a změnit ho na své vlastní. Proto důrazně doporučujeme mít každé heslo jiné a u všech mixovat znaky, písmena a číslice.

Zde je několik způsobů jak vytvořit bezpečné heslo:

  1. Použijte kombinaci velkých a malých písmen, čísel a speciálních znaků. Například heslo C0mpl3xP@ssw0rd je považováno za bezpečné, protože obsahuje kombinaci velkých a malých písmen, čísel a speciálních znaků.
  2. Použijte slova nebo fráze, které nejsou příliš očividné. Například místo hesla heslo123 byste mohli použít slovo nebo frázi, jako je pěkný den pro piknik.
  3. Použijte hesla, která jsou dostatečně dlouhá. Čím delší heslo je, tím těžší je ho prolomit. Vyhněte se používání slovníkových hesel nebo kombinacím jednoduchých slov.
  4. Použijte různá hesla pro různé účty. Pokud používáte stejné heslo pro více účtů, může být snazší pro útočníka prolomit více účtů najednou.
  5. Používejte služby pro správu hesel, které vám pomohou uchovávat a spravovat vaše hesla bezpečně.

Je důležité si uvědomit, že i když použijete všechna výše uvedená opatření, stále existuje určité riziko, že vaše heslo může být prolomeno. Je tedy důležité pravidelně měnit hesla a používat silná hesla pro všechny důležité účty.

Jak lépe zabezpečit svůj účet na Facebooku?

  1. Použijte dvoufázové ověření: Dvoufázové ověření vyžaduje zadání kódu, který je zaslán na váš mobilní telefon nebo e-mail, při pokusu o přihlášení z nového zařízení. To ztěžuje útokům hackerů, kteří se pokoušejí přihlásit do vašeho účtu bez vašeho vědomí.
  2. Změňte nastavení soukromí: Zkontrolujte a upravte nastavení soukromí vašeho účtu tak, aby odpovídala vašim představám o tom, kdo má přístup k vašim příspěvkům a informacím. Můžete také nastavit možnosti zabezpečení, jako je možnost zamknout účet po určitém počtu neúspěšných pokusů o přihlášení.
  3. Použijte bezpečnostní aplikaci: Můžete si stáhnout a používat bezpečnostní aplikaci, která vám pomůže chránit účet před útoky hackerů a phishingem.
  4. Buďte opatrní s odkazy a soubory: Nedávejte klik na odkazy nebo stahujte soubory od neznámých osob nebo ze zdrojů, které nevěříte. Tyto odkazy a soubory mohou obsahovat škodlivý software, který může napadnout váš účet nebo počítač.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...