Mobilní Facebook

.

Mobilní Facebook zažil v nedávné době poměrně citelnou ránu v oblasti funkcí, jež byly oproštěny od možnosti zasílat zprávy. Aplikace Facebook má tak dnes už jen funkci sociálního média, přes který si ale nemůžeme chatovat. To je od nedávné doby možné pouze přes tzv. Messenger. Prakticky všichni uživatelé přístrojů iOS i Android byli donuceni si zmíněnou aplikaci nainstalovat. Na pozadí Vám tak už běží nejen Facebook, ale i Messenger – obě 2 aplikace poměrně náročné na RAM paměť  telefonu.

Mobilní Facebook – funkce jako na webu

Facebook v mobilu ale zůstává a i nadále v něm najdete velké množství funkcí. Můžete psát statusy, nahrávat obrázky, fotit fotky přímo v mobilu a uploadovat je rovnou na internet… zkrátka všechno, co můžete ve webové verzi sociální sítě. Dokonce si můžete nechat zobrazit zprávy, nicméně jejich psaní je už zas a opět v kompletní režii Messengeru.

Nastavení upozornění a soukromí

Abyste si mohli mobilní Facebook co nejvíce přizpůsobit, nechybí ani nastavení upozornění – můžete si vypnout výstrahy nových příspěvků Vašich přátel, událostí atd. Stejně tak to platí u nastavení sdílení Vašeho obsahu, což se nepromítne jen do mobilních příspěvků, ale kompletně do Vašeho celého účtu.

Facebook v mobilu pro všechny bez výjimky

Stáhnout si Facebook (pakliže ho ještě nemáte, což je v dnešní době prakticky nemožné…) můžete na internetu. Android uživatelé tak učiní skrze Google Play. Příznivci Applu zase na iTunes a uživatelé Windows phone na windowsphone.com. Všechny odkazy naleznete níže.

Velikostně se aplikace trochu liší, nicméně vždy počítejte s tím, že Vám „sežerou“ několik desítek megabytů místa na Vašem telefonu. Samozřejmostí je česká lokalizace a snadná instalace, která se provede prakticky sama.

Verdikt

Suma sumárum – Facebook v mobilu je určitě dobrá aplikace, se kterou se můžete udržet v kontaktu se svými přáteli i rodinou. Zrušení chatu na high-endových zařízeních je ale dle našeho názoru naprostá hloupost (na druhou stranu dobrý marketingový tah?). I tak se ale jedná o vyspělou aplikaci s dobrou optimalizací na jednotlivé platformy, která si určitě získá srdce mnohých Facebookových nadšenců.

Odkazy ke stažení

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...