Facebook v mobilu

.

Mobilní Facebook zažil v nedávné době poměrně citelnou ránu v oblasti funkcí, jež byly oproštěny od možnosti zasílat zprávy. Aplikace Facebook má tak dnes už jen funkci sociálního média, přes který si ale nemůžeme chatovat. To je od nedávné doby možné pouze přes tzv. Messenger. Prakticky všichni uživatelé přístrojů iOS i Android byli donuceni si zmíněnou aplikaci nainstalovat. Na pozadí Vám tak už běží nejen Facebook, ale i Messenger – obě 2 aplikace poměrně náročné na RAM paměť  telefonu.

Mobilní aplikace Facebook – funkce jako na webu

Facebook v mobilu ale zůstává a i nadále v něm najdete velké množství funkcí. Můžete psát statusy, nahrávat obrázky, fotit fotky přímo v mobilu a uploadovat je rovnou na internet… zkrátka všechno, co můžete ve webové verzi sociální sítě. Dokonce si můžete nechat zobrazit zprávy, nicméně jejich psaní je už zas a opět v kompletní režii Messengeru.

Nastavení upozornění a soukromí

Abyste si mohli mobilní Facebook co nejvíce přizpůsobit, nechybí ani nastavení upozornění – můžete si vypnout výstrahy nových příspěvků Vašich přátel, událostí atd. Stejně tak to platí u nastavení sdílení Vašeho obsahu, což se nepromítne jen do mobilních příspěvků, ale kompletně do Vašeho celého účtu.

Kde je možné stáhnout aplikaci Facebooku do mobilu?

Stáhnout si Facebook (pakliže ho ještě nemáte, což je v dnešní době prakticky nemožné…) můžete na internetu. Android uživatelé tak učiní skrze Google Play. Příznivci Applu zase na iTunes a uživatelé Windows phone na windowsphone.com. Všechny odkazy naleznete níže.

Velikostně se aplikace trochu liší, nicméně vždy počítejte s tím, že Vám „sežerou“ několik desítek megabytů místa na Vašem telefonu. Samozřejmostí je česká lokalizace a snadná instalace, která se provede prakticky sama.

Facebook Messenger

Facebook Messenger je aplikace pro zasílání zpráv na platformě Facebook, která je k dispozici pro stažení zdarma pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android. Aplikace umožňuje uživatelům posílat zprávy, volat a videohovory s přáteli a rodinou prostřednictvím internetu, aniž by museli používat SMS nebo MMS.

Jednou z největších výhod Facebook Messengeru je jeho propojení s účtem na Facebooku. To znamená, že uživatelé mohou okamžitě začít komunikovat s přáteli, kteří jsou již na Facebooku, aniž by museli shromažďovat telefonní čísla nebo e-maily. Uživatelé mohou také vyhledávat přátele a přidávat nové kontakty přímo v aplikaci.

Facebook Messenger také umožňuje uživatelům posílat obrázky, videa, GIFy a další soubory, a to včetně možnosti skupinové komunikace s více lidmi současně. Uživatelé mohou také vytvářet skupinové chaty a volat skupiny lidí najednou. Aplikace také nabízí možnost zasílání zpráv s životností, což znamená, že zprávy se po určité době samy smažou.

Facebook Messenger také obsahuje řadu doplňkových funkcí, jako jsou například hry, které lze hrát s přáteli prostřednictvím aplikace, a integrace s dalšími službami, jako je například Spotify, pro sdílení hudby s přáteli.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že Facebook Messenger je k dispozici ve více než 180 zemích a podporuje více než 70 jazyků. Aplikace je také kompatibilní s více než 5 000 modely mobilních telefonů.

Celkově je Facebook Messenger užitečnou aplikací pro zasílání zpráv a komunikaci s přátel

Závěr naší recenze

Suma sumárum – Facebook v mobilu je určitě dobrá aplikace, se kterou se můžete udržet v kontaktu se svými přáteli i rodinou. Zrušení chatu na high-endových zařízeních je ale dle našeho názoru naprostá hloupost (na druhou stranu dobrý marketingový tah?). I tak se ale jedná o vyspělou aplikaci s dobrou optimalizací na jednotlivé platformy, která si určitě získá srdce mnohých Facebookových nadšenců.

Odkazy ke stažení

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...