Smazání profilu na Facebooku

.

Facebook. Největší sociální síť na světě, která nabízí spoustu zábavy. Lidé na ní tráví téměř každý den a usnadňuje komunikaci mezi lidmi, jenž se nachazí každý na druhém konci světa. Facebook je na jednu stranu pomocník a na druhou stranu obrovský žrout času. Je pouze na nás, jaké si nastavíme hranice. Při dlouhém používání se nám může stát, že se staneme na sociální síti závislí. Začneme potlačovat realitu a žijeme vlastně jen virtuálně – na Facebooku.

V takovýchto případech možná začnete uvažovat o smazání uživatelského účtu. Najednou se začnete pídit potom, jak účet odstranit, ale zjistíte, že to není vůbec jednoduché. Ba naopak je to pěkný oříšek. Právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli připravit detailní návod.

Deaktivace účtu nebo kompletní smazání?

Uvažujete tedy o tom, že používání Facebooku značně omezíte. Jsou dva způsoby jak se svým účtem naložit. První možností je pouhá deaktivace profilu a druhou smazání.

Deaktivace profilu

Pojďme si tedy říci, co se skrývá pod pojmem deaktivace profilu. Zjednodušeně řečeno, po deaktivaci profilu dojde k jeho zneviditelnění. Nikdo jej nebude moci vyhledat a ani Vaši součastní přátelé nic neuvidí. Pozor! Veškeré fotografie, statusy a zprávy jsou stále uloženy na serveru Facebooku. V případě, že by jste si jednoho dne Váš krok rozmysleli, dojde k obnově profilu.

Jak účet deaktivovat?

Případně, že jste se rozhod-li pro deaktivaci účtu, tak postupujte následovně. Klikněte na Nastavení účtu -> Zabezpečení -> Deaktivujte svůj účet. To je vše. Od této chvíle je účet deaktivován. V případě, že ho budete chtít v budoucnu obdnovit, stačí přihlásit pomocí emailu a hesla.

Definitivní smazání profilu

V případě, že se rozhodnete definitivně smazat svůj účet, tak si to dobře promyslet. Tento krok se nedá vrátit!!! Nechcete-li přijít o fotky, statusy a zprávy, které jste na Facebooku někdy publikovali, tak je dobré stáhnout si vše do Macu či PC. Klikněte si na Nastavení -> Obecné -> Stáhnout soubor se svými daty.

Nechcete-li si, ale věci zálohovat, tak tento krok samozřejmě vynechejte. Otevřete si stránky Facebooku -> dole v pravém rohu klikněte na Nápověda -> Správa účtu -> Deaktivace -> odstranění a zvěčnění účtu. 

Objeví se Vám článek. V článku se nachází formulář -> vyplňte jeho veškeré náležitosi -> vyběhne vám okno, kde klikněte na Odstranit -> vyplňte své heslo a opiště ověřovací kod. To je vše. Pokud se ke svému účtu během 14 hodin nepřihlásíte, tak dojde k definitivnímu odstranění.

Jak obnovit smazané fotky z Facebooku?

acebook vám může pomoci s obnovou smazaných fotek pouze v případě, že byly smazány nedávno a pokud máte účet, který je stále aktivní. Nejlepším způsobem, jak získat zpět smazané fotky z Facebooku, je kontaktovat podporu Facebooku a zeptat se jich, zda je ještě lze obnovit. Je však možné, že nemohou být schopni fotky obnovit, pokud byly smazány příliš dávno nebo pokud máte uzavřený účet.

Můžete také zkontrolovat, zda máte zálohy fotek na jiných místech, jako je váš počítač nebo externí úložiště. Je také dobré si pravidelně zálohovat fotky, abyste se vyhnuli ztrátě důležitých souborů v budoucnu.

Jak obnovit smazané zprávy z Messengeru?

Existují dva způsoby, jak získat zpět smazané zprávy z Messengeru:

  1. Obnova ze zálohy: Pokud máte zálohování zapnuté ve svém zařízení, můžete se pokusit obnovit zprávy ze zálohy. Postup se liší v závislosti na typu zařízení, ale obvykle je možné obnovit zprávy tak, že půjdete do nastavení a najdete možnost „Obnova ze zálohy“.
  2. Kontaktování podpory: Pokud nemáte zálohu nebo pokud se vám nepodařilo zprávy obnovit ze zálohy, můžete se obrátit na podporu Messengeru a zeptat se jich, zda je ještě lze obnovit. Je však možné, že nebudou schopni vám pomoci, pokud byly zprávy smazány příliš dávno nebo pokud máte uzavřený účet.

Je důležité si pravidelně zálohovat zprávy, abyste se vyhnuli ztrátě důležitých souborů v budoucnu.

Tak to by bylo. Doufáme, že Vám článek pomohl a pokud ano dejte nám prosím LIKE i když profil stejně asi smažete.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...