8 Led

Stará verze Facebooku

Facebook se od svého vzniku v roce 2004 značně změnil. V následujících odstavcích se podíváme na některé z těch nejvýznamnějších změn a plynule navážeme na to, jak se si nastavit původní vzhled Facebooku před poslední designovou změnou.

Historie proměn vizuální podoby Facebooku

2004-2005: Facebook se spustil na Univerzitě Harvardu a brzy se rozšířil na další vysoké školy v Severní Americe. V té době byl zaměřen především na sdílení fotografií a základních informací o uživatelích.

2006: Otevření pro veřejnost a expanze po celém světě. V této době byl zaměřen především na sdílení aktualit a zábavy.

2007: Facebook zavedl aplikace třetích stran, což umožnilo vývojářům vytvářet různé hry a aplikace pro platformu.

2009: Facebook začal zobrazovat životopisy „Timeline“, což umožnilo uživatelům lepší organizaci a prezentaci svých aktivit na platformě.

2010: Facebook zavedl možnost „like“ příspěvků, což se brzy stalo velmi populární.

2011: Facebook začal zobrazovat reklamy ve formě „Sponsored Stories“, což byly příspěvky označené jako reklama, které se zobrazovaly v návštěvníkově záložce „News Feed“.

2012: Facebook začal zobrazovat reklamy ve formě „Promoted Posts“, což umožnilo stránkám zaplatit za zobrazení jejich příspěvků více lidem.

2013: Facebook zavedl „Graph Search“, což byl vyhledávací nástroj, který umožňoval vyhledávat informace o uživatelích a stránkách na platformě.

2014: Facebook zavedl možnost zakoupení reklamy pomocí „Facebook Advertising“.

2015: „Reactions“ – nová funkce, která umožnila uživatelům vyjádřit se k příspěvkům pomocí emojis místo pouhého „like“.

2016: Facebook začal zobrazovat „Instant Articles“, což byly články zveřejněné přímo na platformě, což usnadnilo jejich čtení pro uživatele.

2017: Nový Marketplace umožnil uživatelům prodávat a kupovat zboží přímo na platformě.

2018: Nové stories jsou krátká videa nebo fotografie, které se po 24 hodinách automaticky vymažou.

2019: Facebook Dating a vstup do světa seznamování! Sociální síť umožňila svým uživatelům jít na rande přes svoji platformu.

2020: Facebook zavedl možnost „Shops“, což umožnilo malým podnikům prodávat své zboží přímo na platformě.

Jak se vrátit na starou verzi Facebooku?

Bohužel není možné se vrátit na starou verzi Facebooku ani na desktopu, ani na mobilních telefonech. Facebook pravidelně aktualizuje svou platformu, aby zlepšil uživatelské zkušenosti a přidal nové funkce. Tyto aktualizace jsou automatické a neexistuje žádný způsob, jak je zastavit nebo vrátit se na starší verzi.

Pokud se ti nová verze nelíbí nebo máš problémy s její funkčností, můžeš se obrátit na podporu Facebooku a zeptat se, zda existuje nějaké řešení pro tvůj problém. Podpora Facebooku by ti mohla pomoci najít řešení nebo alespoň vysvětlit, proč byly určité změny provedeny.

V některých případech může být použití starší verze Facebooku nefunkční nebo dokonce nebezpečné, protože nemusí být kompatibilní s novějšími verzemi webového prohlížeče nebo operačního systému. Je důležité používat nejnovější verzi Facebooku, aby byla zajištěna optimální bezpečnost a funkčnost.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...