8 Led

Jak zjistit, kdo si prohlíží můj profil na Facebooku?

Facebook nenabízí funkci, která by vám umožnila zjistit, kdo si prohlíží váš profil. Existuje mnoho aplikací a webových stránek třetích stran, které tvrdí, že vám tuto službu poskytnou, ale obecně nejsou spolehlivé a mohou dokonce být podvody zaměřené na krádež vašich osobních údajů. Nejlepší je být opatrný a nedávat své přihlašovací údaje ani stahovat neznámé aplikace nebo rozšíření prohlížeče.

Nastavení soukromí na Facebooku

  1. Informace o profilu: Můžete si zvolit, kdo může vidět informace o vašem profilu, jako je vaše jméno, profilový obrázek a titulní fotka. Můžete také zvolit, zda chcete zobrazit seznam přátel, historii vzdělání a práce a další podrobnosti.
  2. Příspěvky: Můžete řídit, kdo může vidět vaše příspěvky, použitím nástroje pro výběr publika při vytváření příspěvku. Můžete se rozhodnout sdílet příspěvek s každým, pouze se svými přáteli nebo s uživatelsky definovanou skupinou lidí. Můžete také zvolit, zda chcete umožnit ostatním lidem sdílet nebo označovat vás ve svých příspěvcích.
  3. Messenger: Můžete řídit, kdo vám může posílat zprávy a kdo může vidět, kdy jste na Messengeru aktivní. Můžete také blokovat lidi nebo je nahlásit, pokud vás obtěžují.
  4. Aplikace a webové stránky: Můžete si prohlédnout aplikace a webové stránky, ke kterým máte připojený účet na Facebooku, a odstranit ty, které už nechcete používat. Můžete také řídit informace, ke kterým tyto aplikace a webové stránky mohou mít přístup.
  5. Preference reklam: Můžete řídit reklamy, které vidíte na Facebooku, prohlédnutím a aktualizací vašich preferencí reklam. Můžete také vypnout cílení reklam na základě vašich zájmů nebo místa pobytu.

Ochrana osobních údajů

Pokud máte obavy z ohledně soukromí na Facebooku, můžete přijmout několik opatření k ochraně svých osobních údajů. Přezkoumejte svá nastavení soukromí a ujistěte se, že sdílíte informace pouze s lidmi, kterým důvěřujete. Buďte opatrní při zveřejňování příspěvků na svém profilu a ve skupinách. Zvažte, zda byste se cítili pohodlně s tím, že by to mohl vidět potenciální zaměstnavatel, příbuzný nebo kdokoli jiný. Nepřijímejte žádosti o přátelství od lidí, které neznáte. Použijte funkci blokování k blokování lidí, kteří vás obtěžují nebo vás pronásledují.

Nezapomeňte, že jste v kontrole svého vlastního soukromí na Facebooku a je důležité přijmout opatření k ochraně sebe samých.

5 tipů, jak ochránit své přihlašovací údaje na Facebooku?

  1. Použijte silné a jedinečné heslo: Použijte heslo, které je alespoň 8 znaků dlouhé a obsahuje směs písmen, čísel a speciálních znaků. Vyhněte se používání stejného hesla pro více účtů a vyhněte se používání snadno odhadnutelných hesel, jako je vaše jméno nebo běžná slova.
  2. Povolte dvoufázové ověření: Dvoufázové ověření přidává další vrstvu zabezpečení do vašeho účtu tím, že po vás vyžaduje zadání kódu, který vám byl zaslán na váš telefon nebo e-mail, když se přihlašujete z nového zařízení.
  3. Buďte opatrní při klikání na odkazy: Nepoklikávejte na podezřelé odkazy ani nestahujte přílohy od neznámých zdrojů, protože by se mohlo jednat o pokusy o phishing, jejichž cílem je získat vaše přihlašovací údaje.
  4. Vyhněte se používání veřejného Wi-Fi: Veřejné sítě Wi-Fi jsou často nezabezpečené a snadno přístupné hackerům. Používejte zabezpečenou soukromou síť při přístupu k účtu na Facebooku.
  5. Odhlašte se ze svého účtu při používání sdíleného zařízení: Ujistěte se, že jste odhlášeni ze svého účtu, když používáte zařízení, které není vaše, například veřejný počítač nebo telefon přítele.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...