Facebook Messenger

.

Není tomu ještě tak dávno, kdy jsme si mohli do svého chytrého mobilního telefonu nainstalovat jednu aplikaci a mít tak všechno po ruce. Ano, tou aplikací je Facebook, který se pár měsíců nazpátek rozhodl udělat zásadní krok, kterým namíchnul velkou řádku uživatelů. Z mobilní aplikace Facebook již totiž není možné posílat zprávy a na řadu přichází tzv. Facebook Messenger. Jaké jsou jeho výhody, nevýhody a obecně funkce? Prozradíme níže!

Facebook Messenger = problém pro starší telefony

Co skutečně vedlo vedení Facebooku k tomuto kroku, můžeme jen spekulovat, nicméně realita je taková, že nyní v mobilu „musíte“ mít 2 různé aplikace, o kterých se rozhodně nedá říct, že by nebyly náročné na paměť a procesy telefonu. Zejména na starších chytrých telefonech první generace se vyskytují problémy se zasekáváním telefonu apod. – důvodem je nedostatek RAM paměti. Nevýhoda Messengeru je tak zřejmá.

Konec Facebooku v mobilu?

Výhod je asi více – dostáváte novou aplikaci, do jisté míry nezávislou na aplikaci Facebook, kterou, pokud nesdílíte z mobilu příspěvky, fotky atd., můžete s klidným svědomím odinstalovat. Ušetříte tak důležité megabajty pro jiné aplikace na pozadí. Nicméně skutečnost je taková, že 99% lidí si nechá jak původní, tak i novou aplikaci. Co kdyby náhodou…

Volání zdarma

Pravdou zůstává, že Messenger je přehlednější, má intuitivnější prostředí, vypadá lépe než předchozí „plugin“ chatu ve standardní aplikaci a má i vylepšené možnosti. Kupříkladu si můžete s wi-fi připojením zdarma volat s kýmkoliv ze svého kontaktního listu (pakliže má také wi-fi připojení, jinak se mu budou účtovat poplatky za přenos dat). Nakolik to způsobí propad užívání Skypu v mobilu, toť otázka.

Focení a natáčení je rutina

Samozřejmostí je pak možnost posílání fotek, videí a nových „stickerů“. Vše probíhá skrze aplikaci, čili nemusíte natáčet video/fotit přes aplikaci fotoaparátů v mobilu, ale vše uděláte přímo v Messengeru. Podařený je také model chatování na pozadí, kdy můžete mít stále probíhající konverzaci a přitom třeba hrát hry, nebo sledovat videa.

Suma sumárum se jedná o povedenou aplikaci, ale skutečně bylo nutné rozdělovat Facebook na 2 díly?

Odkazy ke stažení

Facebook Messnger nejrychlejší cesta komunikovat

Doufáme, že se Vám článek líbil a byl pro Vás užitečný. Budeme rádi, pokud ho podpoříte sdílením na Facebooku či kliknutím na tlačítko LIKE. Děkujeme!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...