18 Čvc

Facebook – vyhledávání profilů uživatelů

Mezi novodobou generací asi nenajdeme nikoho, kdo by neznal největší sociální síť na světě, Facebook. Síť, která už na internetu působí přes 10 let a získala si téměř 2 miliardy uživatelů, se neustále rozrůstá a s tím samozřejmě přichází i nové funkce. My se dnes podíváme na jednu klasickou, a tou je vyhledávání profilů uživatelů.

Pozor na smyšlená jména

Ať už hledáte konkrétního člověka, či si jen chcete najít nějaké nové přátele, Facebook je k tomu téměř ideálním prostředkem. Vezmeme-li v potaz počet lidí, najít zde někoho je více než pravděpodobné. Vyhledávat lze v horním panelu Facebooku, kam stačí napsat jméno, nebo příjmení, a systém Vám už poradí co a jak. Překážkou ale mohou být různé variace jmen – jméno si totiž může jakýkoliv uživatel zvolit prakticky libovolné. Často zde dochází k přidávání přezdívek apod., což vyhledávání často ztěžuje.

Odešlete zprávu, či žádost o přátelství

Pokud si myslíte, že jste našli dlouho hledanou osobu, či snad nového přítele, není nic jednoduššího, než mu odeslat zprávu, či rovnou žádost o přátelství. Zpráva však nebude zobrazena klasicky, ale bude zařazena mezi další přijaté zprávy. Je tedy možné, že méně zkušená osoba (co se týče Facebookového rozhraní) si Vaši zprávu nezobrazí. Pak je tedy asi na řadě zaslat rovnou žádost o přátelství. Pokud ji daná osoba přijme, stanete se přáteli a získáte plný přístup k profilu.

Vyhledávání na mobilních zařízeních

Co se týče mobilních zařízení, vyhledávání profilů je podobně jednoduché. Vyhledat si můžete jakýkoliv profil skrze oficiální aplikaci Facebook , která je dostupná na Android, Windows Phone i Apple zařízení. Stačí otevřít aplikaci, kliknout na levý postranní panel a dát „Vyhledávání přátel“. V Messengeru je situace obdobně jednoduchá – stačí kliknout na lupu vyobrazenou vlevo dole a zadat jméno či skupinu.

Pakliže si i stále nevíte rady s vyhledáváním profilů na Facebooku, napište nám do komentářů – rádi Vám pomůžeme.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...