8 Lis

Ruský Facebook? – vKontakte.ru

Vítáme Vás u dalšího z našich článků, dnes především ohledně jedné ruské sociální sítě. Nebude se jednat o klasickou síť, se kterou jste tolik obeznámeni. Budeme se bavit o ruské sociální síti a to o obdobě našeho facebooku. Povíme si, jaký je rozdíl mezi těmito webovými stránkami, na co můžete po přihlášení narazit a čím Vás může i překvapit.

Ruský Facebook?

Jestliže se chystáte si založit účet na jejich nejnavštěvovanější sociální síti, budete muset na stránku vKontakte.ru (vk.com). Přesně to, je právě jakýsi Facebook, jež si můžete nastavit i do českého jazyka. Ovládá několik světových jazyků, takže se nemusíte bát, že byste ničemu nerozuměli. V České republice tato stránka slouží k navazování různých vztahů a přátel z Ruska či Ukrajiny, obdobně jako každá takováto populární síť. Naskýtá se možnost sdílet se svými přáteli i různé soubory. V dnešní době je tu ale problém s nelegálními obsahy, co se týče filmů a hudebních alb.

Značné rozdíly mezi Facebookem a vKontakte

Zkusili jsme si osobně po registaci prohlédnout, jak stránka vypadá. Jedná se o veliký rozdíl oproti Facebooku. Stránka je sice u nich, dá se říci, nejpopulárnější, ale nemají ji zahlcenou tolika informacemi. Co se týče vzhledu, je také velmi jednoduchý. Naopak se zde najde plno věcí, které rozhodně zaujmou hned. Máte možnost si při psaní svým přátelům či jiné aktivitě poslouchat hudbu přímo prostřednicvím panelu „hudba. Po rozkliknutí se Vám nabídnou různé druhy žánrů hudby, kde v každém z nich najdete minimálně 30 písniček. A jestli stojí za to? To ať posoudí každý sám. Rozhodně by se v rozšířené sekci mohl najít snad každý uživatel.

Logo nejpopulárnější ruské sociální sítě

Logo nejpopulárnější ruské sociální sítě

Máme zde další rozdíl a to ohledně uspořádání ikon a různých voleb. Všechny Vaše fotky, videa, zprávy, stránky a nastavení najdete v dlouhém sloupci úplně vlevo. Za další, neukáže se Vám „hlavní stránka“, na které byste mohli zaznamenat nějakou pochoutku či videa přátel, ale sekce „novinky“. Tato sociální síť  spíše připomíná začátky celého Facebooku, kdy ještě nebyl natolik propracovaný, okupovaný reklamami a dalšími nadbytečnými věcmi.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...