17 Říj

Marketing na sociálních sítích

Vítáme Vás u dalšího z našich článků. Dnes si povíme, jak je to s Marketingem na sociálních sítích. Jelikož je to stále aktuální téma, mělo by to být blízké téméř všem. Poukážeme na to, proč se vlastně marketing využívá, kde se propaguje a nabídneme informace o tomto reklamním nástroji.

Co marketing představuje?

Marketing je vlastně průzkum trhu za účelem dlouhodobé ziskovosti. Zjednodušeně – pokud reklama namotivuje zákazníka si produkt koupit či nekoupit, jde o marketing. Za marketing se považuje i jestli je zboží pěkně zabalené či dává možnost zákazníkovi pověřenosti a kvality. Co se týká cen, nejsou nejnižší, ale takové, že je zákazník vnímá jako férové. Zkrátka, marketing je, když je zákazník spokojený.

Marketing na Facebooku

Marketing na Facebooku

Marketing na sociálních sítích

Jsou velmi silným reklamním nástrojem. Díky sociálním sítím firma může sledovat, co se o ní šíří. Jedná se o téměř jediné médium, kde podnikatelský subjekt dostane zpětnou vazbu od veřejnosti. Na těchto sítích má možnosti si firma vytvářet i přímý marketing pomocí komunikace s jednotlivými zákazníky (např. po telefonu). Na sociálních sítích se objevuje i proto, aby naváděli zákazníky na svůj e-shop či stránky.

Reklama na sociálních sítích

Abychom poukázali na konkrétní subjekty, kde se propaguje marketing, tak tady jsou ty nejpopulárnější. Reklama se velmi rychle rozšířila na sociálních sítích. Jistě znáte Facebook. Díky jeho rozhraní se můžou webové stránky propagovat prostřednictvím PPC reklamy, jež se dá cílit dle lokality, zájmů, věku či pohlaví. Možností je si zde založit i firemní stránku, kde s lidmi komunikujete a informujete o novinkách a různých akcích. Dalším je Twitter, kde je možnost oslovit krátkými zprávami velké množství osob, jež odebírají Vaše příspěvky. Pro reklamu na těchto sítích se využívá i známý Youtube, který je zaměřený na videa nebo sociální sítě, jako jsou Instagram a Pinterest, sloužící ke sdílení fotografií. Záleží rozhodně na tom, jakým stylem byste měli zájem se prezentovat.

Věříme, že Vás tento článek o marketingu na sociálních sítích zaujal a podal příslušné i nové informace. Pokud máte nějaké připomínky k tomuto tématu, napište je do komentářů pod článkem.

zdroj obrázku – http://i.ytimg.com/vi/dm_rFQgfkTc/maxresdefault.jpg

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...