Facebook Messenger

.

Není tomu ještě tak dávno, kdy jsme si mohli do svého chytrého mobilního telefonu nainstalovat jednu aplikaci a mít tak všechno po ruce. Ano, tou aplikací je Facebook, který se pár měsíců nazpátek rozhodl udělat zásadní krok, kterým namíchnul velkou řádku uživatelů. Z mobilní aplikace Facebook již totiž není možné posílat zprávy a na řadu přichází tzv. Facebook Messenger. Jaké jsou jeho výhody, nevýhody a obecně funkce? Prozradíme níže!

Facebook Messenger = problém pro starší telefony

Co skutečně vedlo vedení Facebooku k tomuto kroku, můžeme jen spekulovat, nicméně realita je taková, že nyní v mobilu „musíte“ mít 2 různé aplikace, o kterých se rozhodně nedá říct, že by nebyly náročné na paměť a procesy telefonu. Zejména na starších chytrých telefonech první generace se vyskytují problémy se zasekáváním telefonu apod. – důvodem je nedostatek RAM paměti. Nevýhoda Messengeru je tak zřejmá.

Jak se zaregistrovat a přihlásit na Fascebook Messenger?

Pro registraci a přihlášení na Facebook Messenger potřebujete mít účet na Facebooku. Pokud jej ještě nemáte, můžete si ho zdarma založit na webové stránce www.facebook.com.

  1. Stáhněte si aplikaci Facebook Messenger na svůj mobilní telefon z App Store (pro iPhone) nebo Google Play (pro Android).
  2. Otevřete aplikaci a zadejte své přihlašovací údaje ke svému účtu na Facebooku (e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a heslo).
  3. Poté se automaticky přihlásíte k Facebook Messengeru a můžete začít posílat zprávy a volat přátele.

Pokud jste zapomněli heslo k účtu na Facebooku, můžete jej obnovit pomocí e-mailové adresy nebo telefonního čísla, které jste použili při registraci účtu.

Upozornění: Pro používání Facebook Messengeru je třeba mít připojení k internetu pomocí datového přenosu nebo Wi-Fi.

Jak si založit Facebook Messenger pouze pomocí telefoního čísla?

Facebook Messenger je aplikace pro zasílání zpráv, která je propojena s účtem na Facebooku. To znamená, že pro používání Messengeru je nutné mít účet na Facebooku a přihlásit se k němu pomocí svých přihlašovacích údajů (e-mailové adresy nebo telefonního čísla a hesla).

Pokud chcete používat Facebook Messenger pouze s pomocí svého telefonního čísla, můžete si založit účet na Facebooku pomocí svého telefonního čísla následujícím způsobem:

  1. Přejděte na webovou stránku www.facebook.com a klikněte na tlačítko „Zaregistrovat se“.
  2. Vyplňte formulář pro založení účtu, do políčka „Telefonní číslo“ zadejte své telefonní číslo a do ostatních políček vyplňte své osobní údaje.
  3. Poté klikněte na tlačítko „Zaregistrovat se“. Facebook vám pošle SMS zprávu s ověřovacím kódem, který zadejte do příslušného políčka.
  4. Po potvrzení ověřovacího kódu je účet na Facebooku založen a můžete se přihlásit ke svému účtu a používat Facebook Messenger.

Konec Facebooku v mobilu?

Výhod je asi více – dostáváte novou aplikaci, do jisté míry nezávislou na aplikaci Facebook, kterou, pokud nesdílíte z mobilu příspěvky, fotky atd., můžete s klidným svědomím odinstalovat. Ušetříte tak důležité megabajty pro jiné aplikace na pozadí. Nicméně skutečnost je taková, že 99% lidí si nechá jak původní, tak i novou aplikaci. Co kdyby náhodou…

Volání zdarma

Pravdou zůstává, že Messenger je přehlednější, má intuitivnější prostředí, vypadá lépe než předchozí „plugin“ chatu ve standardní aplikaci a má i vylepšené možnosti. Kupříkladu si můžete s wi-fi připojením zdarma volat s kýmkoliv ze svého kontaktního listu (pakliže má také wi-fi připojení, jinak se mu budou účtovat poplatky za přenos dat). Nakolik to způsobí propad užívání Skypu v mobilu, toť otázka.

Focení a natáčení je rutina

Samozřejmostí je pak možnost posílání fotek, videí a nových „stickerů“. Vše probíhá skrze aplikaci, čili nemusíte natáčet video/fotit přes aplikaci fotoaparátů v mobilu, ale vše uděláte přímo v Messengeru. Podařený je také model chatování na pozadí, kdy můžete mít stále probíhající konverzaci a přitom třeba hrát hry, nebo sledovat videa.

Suma sumárum se jedná o povedenou aplikaci, ale skutečně bylo nutné rozdělovat Facebook na 2 díly?

Odkazy ke stažení Messengeru

Facebook Messnger nejrychlejší cesta komunikovat

Doufáme, že se Vám článek líbil a byl pro Vás užitečný. Budeme rádi, pokud ho podpoříte sdílením na Facebooku či kliknutím na tlačítko LIKE. Děkujeme!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...