24 Pro

Co je to Timeline?

Vítáme Vás u dalšího článku a dnes především opět s nejpopulárnější a nejznámější sociální sítí na světě – Facebookem. Zaměřili jsme se spíše jen na jednu z jeho částí a to na Timeline. Seznámíme, některé z Vás, o co se jedná přesněji.

Co je Timeline?

Většina populace, tudíž většina z Vás, jsou na Facebooku téměř denně. Víte ale vůbec, co je to Timeline znamená a k čemu se vlastně využívá? Není to rozhodně žádná věda. Jedná se o velkou změnu, která se stala přibližně v půlce roku 2012. Je to jiná podoba profilu, jež dokázala uspořádat věci lépe, než stará funkce. Tato novinka byla zároveň uložena proto, aby lidé na stránce byli častěji a déle, aby si s funkcemi pořádně vyhráli. Pro někoho však takovéto změny nejsou moc příjemné, jelikož už byl s předešlými funkcemi sžití. Ale vše zlé je k něčemu přece jenom dobré.

Jaké jsou funkce nového profilu?

Hlavním pilířem je vlastně časová osa profilu. Facebook po Vás chtěl už dříve nějaké informace obnovovat a mnoho dalšího. Právě proto, aby se mohly Vaše osobní a jiné údaje uspořádat. Velkou roli tam hraje vlastně to, že pokud po svém profilu budete bloudit, bude se Vám ukazovat časová osa, od počátku Vašeho založení profilu až do teď. Tím pádem orientace je už teď o moc pohodlnější a přehlednější. Pokud něco budete chtít kdykoliv hledat, jednoduše si kliknete na jiný rok a dále Vás to povede samo. Díky profilu Timeline je také velmi moderně zhotovený celkový vzhled. Můžete si dát úvodní fotku, jakou si přejete.

Aplikace a příspěvky

Už se snad nemůže ani stát, že Vaše příspěvky, které budete „postovat“, nebudou zajímavé. Naskytla se zde možnost políček, kde může sdílet fotografii, vytvářet údálosti z časové osy a přidalo se později políčko i s pocity. Jednoduše všem sdělíte, jak se cítíte – tím se dostáváme pomalu k tomu, že Facebook začal být už velmi detailní a možná trochu ve větším ohrožení ohledně osobních údajů. Na profilu se nově ukazují i políčka pod úvodní fotkou, jako jsou: Timeline, informace, přátelé, fotky a další (po rozkliknutí se ukazuje roletka s dalšími funkcemi). Facebook se stále rozvíjí, a tak zasahuje do života, že to občas vypadá, jako byste jím žili už úplně.

Timeline

Věříme, že Vás tento článek zaujal a poskytl Vám případné informace, jak se vlastně na Facebooku lépe orientovat, a jak si se stále vylepšujícím profilem vyhrávat. Jestliže máte k tomuto článku co říci, napiště do komentářů.

Děkujeme a přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků 🙂

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...