21 Čvc

Facebook ničí vztahy?

Žijeme ve světě, kdy se můžeme během několika kliknutí přesunout na druhý konec světa a mluvit prakticky s kýmkoliv na světě v rychlosti doposud nevídané. Hlavní podíl na tom dnes mají především sociální sítě, v jejichž čele je samozřejmě Facebook. Čím dál více se ale hovoří o tom, že Facebook sice dokáže utvářet přátelské vazby, ale s těmi vážnějšími a milostnými už je to na pováženou. Ničí Facebook vztahy?

Rozdíl psaní a hovoření

Problém Facebooku (a sociálních sítí obecně) je v tom, že zde většina lidí sdílí prakticky vše, co je napadne. Na to pak reagují další desítky, někdy i stovky lidí. Problém pak vyvstává hlavně u žárlivějších partnerů, kteří jen s nelibostí sledují „lajky“ a komentáře u fotek typu „slušínká“ apod. Co by totiž člověk v reálu nikdy neřekl, na Facebook s klidem napíše…

Problém neustálého dohledu

Dalším problémem může být vlastně neustálý přehled o partnerovi. Víte, kdy a kde se nachází, s kým si píše, co zrovna dělá… Ano, vše do té míry, do jaké je onen partner sdílný na Facebooku, nicméně lidé by si měli uvědomit, že ne vždy je dobré vědět o partnerovi skutečně všechno.

Nepište o sobě úplně všechno

Hovořit pak můžeme i o problému vůbec vztah začít. Představte si situaci, že potkáte na Facebooku krásnou dívku/chlapce. Chvíli si budete psát, poznávat se… Samozřejmě si prohlédnete celý její/jeho profil a dozvíte se o něm prakticky první poslední. Problém ale pak nastává, když se máte potkat na živo. Přemýšleli jste vůbec o tom, o čem si budete povídat? Že odpadá celé to kouzlo poznávání, které jste promrhali u klávesnice po večerech?

Závěr

Suma sumárum jsme toho názoru, že Facebook dokáže vztah zničit. Neházeli bychom ale příliš vinu na sociální sítě, jako spíše na lidi, jež je používají. Pokud nemáte žárlivého partnera, či dokážete včas vztah podchytit, nebudete příliš sdílný a necháte si i něco málo do reálné konverzace, pravděpodobně se nemáte čeho bát.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...