12 Pro

Jak formátovat text na Facebooku?

Už jsme tady zase a opět s velice oblíbeným tématem, které se řeší dnem i nocí. Víte jak se formátuje text na Facebooku? Víte co vůbec všechno Facebook dokáže? Určitě ne! Tak se pohodlně posaďte a jdeme na to 🙂

Formátování textu na Facebooku – upravte si texty podle sebe

Formátování textu na Facebook není úplně běžnou činností. Moc často se s tím nesetkáte, a tak ani většina lidí netuší, že je to možné. Na začátek bychom rádi zdůraznili, že text lze formátovat pouze v chatu. Při psaní příspěvků Vám formátování bohužel nepůjde. Je možné, že Facebook jednou tuto funkci zavede.

Formátování textu na Facebooku

Formátování textu na Facebooku

Možnosti formátování textu

Chcete, aby Vše zpráva ostatní více zaujala? Nastudujte si naše postupy na formátování textu a staňte se králem Facebooku!

Hlavním způsobem, jak lze formátovat text na Facebooku je vytvořit Facebook poznámku, kterou pak lze vložit na Timeline.

Jak vytvořit poznámku?

 1. Přejděte na https://facebook.com/notes
 2. Klikněte na „Napsat poznámku“ (tlačítko se nachází na vrchu stránky)
 3. Nyní můžete vložit svůj text a naformátovat ho podle Vašich představ.

Příklady formátování textu

 1. Tučný text: Změníte formát textu na tučný pomocí hvězdiček nebo podtržítek před a za vybraným textem, například: tučný text nebo tučný text.
 2. Kurzíva: Změníte formát textu na kurzívu pomocí hvězdiček nebo podtržítek před a za vybraným textem, například: kurzíva nebo kurzíva.
 3. Podtržený text: Změníte formát textu na podtržený pomocí závorek před a za vybraným textem, například: [podtržený text].
 4. Odkazy: Můžete vložit odkaz do textu pomocí závorek s názvem odkazu a adresou URL v hranatých závorkách, například: název odkazu.
 5. Seznamy: Můžete vytvořit odrážkový seznam nebo číslovaný seznam tak, že před každým řádkem seznamu použijete odrážku nebo číslici a mezeru. Například:
 • položka 1
 • položka 2
 • položka 3

nebo

 1. položka 1
 2. položka 2
 3. položka 3
 4. Citace: Můžete citovat někoho jiného pomocí symbolu > před citovaným textem. Například:

Citovaný text

 1. Změna velikosti písma: Není možné změnit velikost písma pomocí formátování textu na Facebooku. Můžete však použít HTML tagy pro změnu velikosti písma, pokud vkládáte HTML kód do svého příspěvku nebo komentáře.

Jak se Vám tento článek líbil? Pomohl Vám? Pokud ano, tak ho sdílejte s ostatními na Facebooku 🙂 Děkujeme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...