29 Kvě

Jak poznat falešný profil na Facebooku?

Už se Vám jistě stalo, že si Vás na Facebooku přidal neznámý a opravdu zvláštní uživatel, který měl fotky stažené z fotobanky. V tomto případě by se mohlo jednat o o takzvaný ,,fake profil“. My se na toto téma podíváme blíže a snad i díky tomuto článku už falešné profily snadno poznáte.

Jaké jsou nejčastější znaky fake profilu?

Může se to stát opravdu každému, falešný profil Vám pošle žádost o přátelství. Neznáme snad nikoho komu by se to nestalo, včetně našeho týmu administrátorů :).

Níže uvádíme seznam těch nejčastějších bodů, podle kterých poznáte falešný profil.

  • Prvním ze znaků je nejvíc viditelná indicie a to profilová fotografie. Zaměřte se na ni a pokud se zdá moc dokonalá až vystřižena z nějakého létaku pro modeling, zkuste si ji ověřit na internetu. Jednoduše si otevřete Google v prohlížeči Google Chrome a nastavte vyhledávání obrázků. Fotku jednoduše přetáhněte z Facebooku na Google do určeného pole a klikněte na ,,hledat“. Rázem tak zjistíte, jestli se jedná o běžného uživatele nebo falešný profil.
  • Dalším znakem falešného profilu bývá to, že když si píšete, tak se ten druhý snaží zjistit o Vás co nejvíce informací. Vychvaluje se do nebes, jeho profil je plný až nesmyslných pracovních zkušeností a byl všude po světě.
  • Nebo má svůj profil zamčený tak, aby ho neviděl ten koho nemá v přátelích.
  • Často se stává, že v přátelích má třeba jen dva lidi a má pouze jednu profilovou fotografii. V žádném případě tomuto uživateli neodesílejte žádné své fotografie nebo osobní údaje.

Jak se chovat, když naleznete falešný profil?

Jestliže nakonec zjistíte, že se opravdu jedná o podvodný profil, tak jak se zachovat? Rozhodně ho musíte nahlásit a Facebook si ho sám prověří.

Nahlásíte ho tak, že zajdete na pachatelův profil a kliknete na tři tečky hned vedle možnosti „zpráva“. V tuto chvíli se Vám rozbalí mnoho možností a ta poslední je správná a to „Nahlásit/Zablokovat“.

Poté už je to na Facebooku, zda daného uživatele zablokuje nebo ne 🙂

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...