5 Čvc

Je Facebook cenzurovaný?

Určitě znáte ten pocit, když se Vám něco nelíbí na Vaší oblíbené sociální síti Facebook, a nepřejete si to dále vidět ve vybraných příspěvcích. V dnešní době už i sám Facebook přišel na to, že by se měli některé věci nechat ukryté, přesněji jeho zakladatel přemýšlí o částečné cenzuře.

Příspěvky, které by mohly pohoršit

Jak už jsme nastínili, některé příspěvky na Facebooku bývají nevhodné, byly a budou. Zakladatel Facebooku Mark Zuckenberg se sám rozhodl o tom, že by ve na sociální síti zavedl cenzuru. Už jen kvůli poprasku vůči utečencům a zdůrazňuje, že pro nenávistné příspěvky tu není místo.

Cenzura na Facebooku

Od počátku se jednalo o síť, kde mohl každý říci cokoliv. Je to tak i dnes s tím rozdílem, že se najdou kritické komentáře nebo příspěvky, které začíná Facebook mazat.

Speciálně se tomu tak děje poslední dobou v Německu, kde považují uprchlíky za ty, kteří potřebují veškerou pomoc. Příspěvky s potvrzováním násilí na běžencích by měly být postupně cenzurovány. Diskutovalo se o tom i minulý rok, ale aplikovalo se to až letos, kdy se jich objevovalo stále víc a víc.

Kdo je Mark Zuckenberg

Rozhodli jsme se Vám představit člověka, který vlastně může za celý tento propracovaný světový fenomén jménem Facebook.

Určitě jste o něm už několikrát slyšeli nebo jste i něco málo četli. Tento virtuální svět vytvořil Mark Zuckenberg a to teprve ve svých 20 letech. První sociální síť, kterou vytvořil, se jmenovala Course Match. Díky ní studenti mohli sledovat složení tříd pro semináře a změny v rozvrzích. Později vymyslel Facemash, ve kterém byli studenti ostatními uživateli hodnoceni podle svého vzhledu. Tím to všechno začínalo.  Jeho první projekty sklidili spoustu ohlasů. Hlavně lidé začali s tím  že chtějí něco víc, něco, kde se všechno propojí a bude z toho jedno bezvadné místo pro miliardy uživatelů.

Facebook, který vymyslel na Harvardu spolu se dvěma kamarády, byl spuštěn v roce 2004 a to zatím pouze jen pro studenty univerzity. Po delší době se tato senzace dostala do všech koutů světa. Nyní ho používáte i vy a základna uživatelů raketově roste. Brzy již atakuje hranici 2 miliard uživatelů.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...