19 Dub

Rodiče si vytvořili profil na Facebooku! Co mám dělat?

Facebook je jednou z velmi oblíbených sociálních sítí, a tak se na ni přihlásí kde kdo. Lidé chtějí stále zkoušet nové věci a nebo dokonce i rodiče, kteří jsou zvědaví. Co dělat, když zjistíte, že se Vaši rodiče rozhodli navštěvovat tuto síť?

Na úvod

Určitě jste si už mohli povšimnout, že dnešní článek se bude spíše dotýkat teenagerů, kteří mají rádi svůj svět a zásadně své soukromí. Někteří rodiče, jsou až tak moc na své dítě opatrní, že se snaží zjistit, co vlastně pořád máte s tím počítačem, s kým si tam píšete a čemu věnujete tolik času.

Dávat na své dítě pozor a mít o něj strach, je zcela normální, nesmí se to však přehánět. V tomto věku jsou děti více náchylné na své soukromí a záležitosti. Takovéto období si prožil snad každý.

Rodiče si vytvořili profil na Facebooku!

Vaši rodiče už konečně zjistili, kam ti mladí vlastně stále chodí a kde vlastně tráví nejvíce času. Nedivte se jim. Možná se Vám snaží více porozumět nebo dozvědět více. Někdy je to však zavádějící. Každý z nás má své souromí, na které má právo. Pokud si rodiče vytvoří profil na facebooku, neznamená, že Vám ihned „projedou“ Váš profil.

Facebook je přeci světovým fenoménem a kolikrát ho mají i starší lidé. Většinou ho chtějí  využít ke komunikaci s jinými členy rodiny, přáteli nebo drahými polovičkami. Pokud však nepotrvdíte žádost o přátelství a budete mít svůj profil zabezpečený, nehledejte v tom žádný problém.

Většinou je to bráno tak, že vlastně když už máte facebookový účet, kde se svěřujete a bavíte, je to vlastně bráno jako krok před ostatními. Několik lidí, zejména právě teenagerů, si facebookový účet zrušili jen kvůli rodičům. Což je více než zbytečné.

Dodržování soukromí

Někteří rodiče soukromí svého dítěte velmi narušují i přes nesouhlas potomka tak, že k jejich fotkám začnou psát, pro dítě, nevhodné komentáře, či příspěvky na zeď. Kolikrát přijde dítě domů a rodič si ho odchytne s tím, že něco napsal na Facebook, co by se nemělo.

Naopak, jestliže s rodiči vycházíte takovým způsobem, že jim nic netajíte a máte spolu velmi dobré vztahy, tak by neměl být problém přidat si svou matku nebo otce mezi své přátele. Stačí si stanovit mezi sebou určitá pravidla. Takže pokud si rodiče vytvoří profil na Facebooku, rozhodně to není konec světa, na všem se dá nějakým způsobem domluvit.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...