10 Čvn

Jak spravovat stránku na Facebooku?

Ačkoliv Facebook na celém světě využívá několik miliard lidí, ne každý se plně orientuje v jeho nastavení a možnostech všech funkcí. My jsme si toho plně vědomi a i proto se dnes zaměříme na možnost vytvářet vlastní stránky. Pakliže tedy nevíte, jak si vytvořit stránku na Facebooku, či jak ji následně spravovat, pokusíme se Vám na tyto a další otázky dnes odpovědět.

Stránku může vytvořit prakticky každý!

Jak vytvořit facebookovou stránku?Nejdříve ale něco k stránkám obecně. Stránky na Facebooku slouží v podstatě jako jakási forma reklamy. Díky nim je vidět Váš produkt, Váš oblíbený fotbalový tým, obchod, či třeba organizace, náboženská sekta apod. Meze se zde skutečně nekladou a vytvořit si stránku může opravdu každý, stačí jen mít téma a vědět jak na to.

První kroky

Jako první se přihlaste na svůj profil a v levém sloupci vyhledejte pole s názvem „Stránky“. Pravděpodobně bude umístěné někde i zápatí stránky. Následně byste měli vidět položku „Vytvořit stránku“ – klikněte na ni a už jste téměř na půli cesty k úspěšnému vytvoření.

6 forem stránek

Následně máte na výběr z celkem 6 různých forem stránek. Jedná se o „Místní podnik, nebo místo“, „Společnost, organizace nebo instituce“, „Značka nebo produkt“, „Umělec, skupina, nebo veřejně známá osobnost“, „Zábava“ a „Účel nebo komunita“. Po výběru se Vám zobrazí několik málo políček, které je nutné vyplnit a pak už jen stačí kliknout na „Začít“.

Výběr typu stránky na Facebooku

Výběr typu stránky na Facebooku

Nepřeberné množství nastavení

Následně máte stránku téměř vytvořenou, ale aby byla skutečně funkční, je nutné ji začít spravovat. To učiníte hned v následném nastavení, kdy vyplníte informace o stránce, zvolíte profilový obrázek a preferované okruh přátel. Pokud vše zdárně vyplníte, Vaše stránka se objeví v pravém horním rohu. Po kliknutí na ní ji můžete dále spravovat – přidávat další popisy, statusy, vytvářet fotoalba, propagovat svou stránku, či zvát další přátele.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...