19 Čvn

Jak vytvořit skupinu na Facebooku?

Facebook už dávno není jen vysokoškolskou sítí, která nabízí jednoduchý chat a profily svých členů. Každý měsíc vznikají další a další nové funkce a inovace, které dělají z této sociální sítě zase o něco sofistikovanější a univerzálnější nástroj. My jsme se dnes rozhodli zaměřit na skupiny a v následujících řádcích Vám poradíme, jak vytvořit skupinu na Facebooku.

Není to žádná věda

Jestliže se na Facebooku pohybujete už nějakou tu dobu, asi s vytvářením skupin nebudete mít jakékoliv problémy. Za vše hovoří i počet skupin, který se pohybuje v miliónových číslech – vytvořit ji tedy není žádná věda, stačí jen vědět, kam kliknout.

Kde začít?

Jak vytvořit skupinu na Facebooku?Jako první si otevřete hlavní stránku Facebooku s Vaším profilem (přihlaste se, pokud nemáte nastavené automatické přihlašování). Následně si můžete všimnout v levém sloupci záložky s názvem „Skupiny“ – klikněte na ni. Dostane se Vám výčtu, ve kterých skupinách už vlastně jste a mimo jiné i zelené tlačítko v pravém horním rohu „+ Vytvořit skupinu“. Klikněte na něj.

3 různá nastavení

Po kliknutí Vám dá Facebook na výběr ze 3 možných skupin. Zde závisí čistě na Vás, jakou si vyberete. Je dobré si rozmyslet účel skupiny – pokud chcete sdílet s kamarády své vypracované domácí úkoly, zvolíte uzavřenou skupinu, kam mohou vkládat a vidět příspěvky jen její členové. Pakliže chcete třeba podpořit známou osobnost, stačí zvolit veřejnou skupinu, do které se mohou lidé přidávat dle libosti a vidět i její příspěvky. Nakonec je zde ještě tajná skupina, kterou mohou zobrazit jen její členové a pro ostatní je skrytá.

Výběr typu skupiny na Facebooku

Výběr typu skupiny na Facebooku

Vše můžete měnit

Nakonec jen stačí vymyslet název skupiny a na závěr přidat její členy. Všechna tato nastavení můžete později spravovat v nastavení skupiny, které se Vám zobrazí po kliknutí na název nově vytvořené skupiny v levém sloupci na úvodní stránce Facebooku. Stejně tak budete moci upravit správce skupiny, úvodní fotky, profilové fotky apod.

Potřebujete s něčím poradit? Napište nám do komentářů

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...