16 Říj

Jak si nastavit soukromí na Facebooku?

Vítáme Vás u dalšího článku o sociální síti a to Facebooku. Dnes přicházíme s jiným tématem – jak je možné si nastavit soukromí, k čemu je to dobré a prozradíme Vám i novinky, které Vás čekají na facebooku do budoucna, jako bonus.

Soukromí na Facebooku – jak ho nastavit?

Někteří z Vás s tímto tématem nejsou až tak moc obeznámeni. Občas to přijde někomu zbytečné, jestli mu profil prohlíží neznáma osoba a těží z ní či třeba je mu to úplně jedno. Pravda je však ta, že chránit svá data, je celkem důležitou věcí. Bezpečnosti neni nikdy dost a to ani na sociálních sítích. Né vždy se však každému podaří své soukromí ohlídat.

Jak si nastavit soukromí na Facebooku?

Jak si nastavit soukromí na Facebooku?

Jak na to?

Značné množství lidí denně riskuje ztrátu svého soukromí. My se především zaměříme na to, jak zamezit přerušení soukromí a zvýšení bezpečnosti Vašeho účtu. Facebook nastavuje automaticky všechny příspěvky jako veřejné, proto je nutné si nastavení provést jednotlivě manuálně. Na kartě „přehled soukromí“ vedle ikony k ohlášení, se Vám vyobrazí možnosti, jak lze nastavit soukromí Vašeho profilu, jako jsou tyto:

  • Prohlídka soukromí – při kliknutí na tuto ikonu se provádí kontrola
  • Kdo uvidí můj obsah? – naskytnou se další možnosti jako třeba kdo uvidí Vaše budoucí příspěvky či co mohou ostatní vidět na Vašem profilu
  • Kdo mě může kontaktovat? – obsahem je nastavení, čí zprávy se mají filtrovat do Vašich zpráv
  • Jak někomu zabráním, aby mě obtěžoval? – uživatele můžete zablokovat a zrušit tak vzájemné přítelství. Tím dané osobě zakážete přístup k chatování s Vámi a označování ve zveřejněných příspěvcích

další nápovědy k zahájení soukromí se Vám zobrazí úplně dole.

Novinky na FB?

V novinkách facebooku se pohybujeme spíše u reklam, které tato sociální síť propaguje. Navýší se investce do stránek firem, aby tak mohli získat nové zprávy. Připravují se tedy úpravy reklam v nových formátech, které mají zaručeně o 29% více zaujmout uživatele než-li dříve, pokud však nepoužíváte funkci AdBlock.

Věříme, že Vás tento článek o nastavení soukromí na facebooku zaujal, podal potřebné informace a navedl Vás k větší opatrnosti na sociální síti.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...